Телурија
Бата Прес

Телурија

Шифра на артикл: 000160
Баркод: 9786082530154
Код на производителот: 160
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Штотуку завршената нова голема војна и ослободувањето на Европа од вахабитско-талибанското ропство, не довело до обединување, туку до создавање на низа нови државички и подигнување на нови ѕидови. По војната секој сака да живее по свое, во среќа и задоволство. Во секоја државичка постои поинакво општествено уредување, а жителите во секоја од нив, од Атлантикот до Пацификот, како оние што живеат во демократии, така и оние што живеат во деспотии, богатите и сиромашните, луѓето со вообичаен стас, но и малите, оние со глави што личат на кучешки, антропоморфните суштества создадени во лаборатории, силно го посакуваат она што тој, најдобриот од сите светови, човекот не може да му го пружи: сите чезнат по новите хоризонти на надеж, жедни се за телурот кој како божествен скалпел нурнува во мозоците на милиони луѓе... ги шири границите на човечкото и влева сигурност во Минатото, Сегашноста и Иднината.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Владимир Сорокин
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници361

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : M. J. Kuhn
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lee Child
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter V. Brett
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J.K. Rowling
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tolkien, J.R.R.
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tia Ross
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB