Танц со змејовите 1: Соништа и прав
Топер

Танц со змејовите 1: Соништа и прав

Шифра на артикл: 003347
ISBN: 9786082085340
Код на производителот: 3347
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Иднината на Седумте кралства виси на конец. На исток Денерис од куќа Таргериен, чии змејови сега се веќе пораснати во страшни џверови, владее како кралица со град подигнат на прав и смрт, опколена од непријатели. Бидејќи конечно се разбира каде е таа, многу ја бараат Денерис и нејзините змејови. Помеѓу нив е и кепецот Тирион анистер, кој избега од Кралското пристаниште со реална закана дека ќе ја изгуби главата, а имено, осуден на смрт за убиството на својот внук, кралот Дјофри. Во меѓувреме го уби својот омразен татко, лорд Тивин. На север се простира големиот џид од мраз и камен - препрека силна, колку и луѓето што ја бранат. Копилето на лорд Едард Старк, Дјон Сноу, е избран за 998. лорд заповедник на Ноќната стража, но тој има непријатели и во самата Стража и од онаа страна на џидот, каде се собира огромна и ужасна сила.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Џорџ Р.Р. Мартин
Издавач Топер
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници492

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : M. J. Kuhn
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lee Child
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter V. Brett
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tolkien, J.R.R.
1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB