Сонуваат ли андроидите електрични овци?
КСЦ Полица

Сонуваат ли андроидите електрични овци?

Шифра на артикл: 003836
Баркод: 9786084780595
Код на производителот: 3836
Автор: Филип К. Дик
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
До 2021 година, Светската војна убила милиони, доведувајќи го целиот вид до изумирање и миграција на човештвото надвор од планетата. Оние што остануваат посакуваат какво било иво суштество, а за луЌето што не моат да си го дозволат тоа, компаниите создале неверојатно реалистични симулакруми: коњи, птици, мачки, овци. Тие направиле дури и луЌе. Имигрантите на Марс добиваат андроиди, кои се толку софистицирани што не мое да се разликуваат од вистинските маи или ени. Исплашена од пустошот што овие вештачки луЌе мое да го предизвикаат, владата ги протерува од земјата. Присилени да се скријат, неовластените андроиди ивеат незабелеано меЌу луЌето. Рик Декард, инаку официјален ловец на глави, е ангаиран да ги открие андроидите престапници и да ги „пензионира“. Но, андроидите возвраќаат и тоа со смртоносна сила.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Филип К. Дик
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : M. J. Kuhn
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lee Child
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter V. Brett
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J.K. Rowling
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tolkien, J.R.R.
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tia Ross
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.17 MB