Непријателска сила
КСЦ Полица

Непријателска сила

Шифра на артикл: 004914
ISBN: 9786084780786
Код на производителот: 4914
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Непријателска сила е пионерски, надреалистички роман за еден поет што мистериозно се буди во гумена соба, заклучен во лудница, по барање на роднина поради алкохолизам или, можеби, поради љубомора. Станува необјасниво опседнат од непријателска сила, веројатно вонземјанин од пеколна планета што орбитира околу yвездата Алдебаран, чиј луд глас постојано му вреска во главата и тој мора да научи да живее делејќи го своето тело со него. И трагичен и сатиричен, и емоционален и визионерски, многумина сметаат дека овој роман е заборавено ремек-дело на раната научна фантастика. Престижната награда Гонкур првпат била доделена за овој роман.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Жан-Антоан Нау
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници282

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : M. J. Kuhn
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lee Child
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter V. Brett
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tolkien, J.R.R.
1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ајн Ренд
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB