Танц со змејовите 2: По гозбата
Топер

Танц со змејовите 2: По гозбата

Шифра на артикл: 005420
Баркод: 9786082085791
Код на производителот: 5420
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Иднината на Седумте кралства виси на конеc. На исток Денерис од куќа Таргериен, cхии змејови сега се веќе пораснати во страшни yверови, владее како кралиcа со град подигнат на прав и смрт, опколена од непријатели. Бидејќи конеcхно се разбира каде е таа, многу ја бараат Денерис и нејзините змејови. Помеѓу нив е и кепеcот Тирион анистер, кој избега од Кралското пристаниште со реална закана дека ќе ја изгуби главата, а имено, осуден на смрт за убиството на својот внук, кралот Џофри. Во меѓувреме го уби својот омразен татко, лорд Тивин. На север се простира големиот Ѕид од мраз и камен - препрека силна, колку и луѓето што ја бранат. Копилето на лорд Едард Старк, Џон Сноу, е избран за 998. лорд заповедник на Ноќната стража, но тој има непријатели и во самата Страша и од онаа страна на Ѕидот, каде се собира огромна и ужасна сила.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Џорџ Р.Р. Мартин
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници652

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : M. J. Kuhn
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lee Child
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter V. Brett
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J.K. Rowling
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tolkien, J.R.R.
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tia Ross
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB