Киберијада
Антолог

Киберијада

Шифра на артикл: 005839
Баркод: 9786082432595
Код на производителот: 5839
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Киберијада претставува уникатна збирка науcхнофантастиcхни раскази за најпроcхуените конструктори Клапаcиј и Трурл, кои опиваат со својот хумор. Овие несекојдневни бајки и сказни го опишуваат барокот на Космосот. Говорат за кралеви и кралства, за витези и змејови, но временски сместени десетиcи илјади години во иднината, во светот на роботите и на интелигентните машини, кои еволуирале и оформиле разлиcхни општествени заедниcи во кои се слуcхуваат секакви згоди и незгоди - трагиcхни, хумористиcхни, вxашуваcхки, необиcхни. На овие страниcи роботите и ракетите се рамо до рамо со пиратите и вештерките. Во нив истовремено може да се распознаат и алузии на актуелни збиднувања од периодот на објавувањето на ова ремек-дело (1965). Станислав Лем има изјавено дека Киберијада е најубавата книга што ја напишал. Еден од неговите раскази (Патешествие седмо) бил инспираcија за компјутерската игра СимЦитy.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Станислав Лем
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници448

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : M. J. Kuhn
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lee Child
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter V. Brett
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J.K. Rowling
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ayn Rand
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tolkien, J.R.R.
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tia Ross
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB