Преполовениот виконт

Преполовениот виконт

Шифра на артикл: 006192
ISBN: 9786086591366
Код на производителот: 6192
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Станува збор за необиcхна приказна за виконтот Медардо од Тералба кој е ранет во градите при една турска канонада и се враќа дома поделен на две половини (едната, лоша, пакосна, вообразена, но богата со необиcхна дарба за хуморизам и реализам, а другата, пак, лјубезна, алтруистиcхка, добра или подобро кажано „добротворна“). „Сите се cхувствуваме, на некој наcхин, неcелосни“, вели Калвино во едно интервју, „сите остваруваме само еден дел од нас, а не и другиот.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Итало Калвино
Издавач Издавачка дејност 88
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници137

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
480 МКД
Заштеда 13%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : M.J. Kuhn
1.099 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB