Силмарилион
Издавачки центар ТРИ

Силмарилион

Шифра на артикл: 093711
ISBN: 9786085021093
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
8,90 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Фасцинантна сага за човештвото кое го изгубило земскиот рај. Силмарилион е еден од најраскошните светови во историјата на фантазијата, митолошки канон што Толкин го создавал целиот свој живот. Тоа е збирка од восхитувачки историски записи проткаени со приказни за создавањето, за љубовта и предавството, за пријателството и моќта. Силмарилион дава поширока слика на Средна Земја, во која се сместени дејствата на Хобитот и Господарот на прстените. На романите што му претходеле им дава длабочина, ги пополнува празнините и нуди историски контекст на Толкиновиот свет и легендариум. Оваа книга ја раскажува приказната за старите дни, за првата доба, кога во Средна Земја живеел Моргот, првиот господар на темнината, а елфите од висок род војувале против него за да ги вратат Силмарилите, скапоцености кои ја содржеле чистата светлина на Валинор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и фантазија
Автор Џон Р. Р. Толкин
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници479

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Lee Child
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter V. Brett
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Yarros
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : M.J. Kuhn
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : K W Jeter
1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alastair Reynolds
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joanna Russ
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sheri S. Tepper
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB