Стратегија на пазарот за здравствена заштита : од планирање до акција
Арс Ламина

Стратегија на пазарот за здравствена заштита : од планирање до акција

Шифра на артикл: 002536
ISBN: 9786082471051
Код на производителот: 2536
Достапно веднаш
0 МКД
990 МКД
990 МКД
16,02 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Насловот Стратегија на пазарот за здравствена заштита: од планирање до акција – водечка референција повеќе од 15 години – ја премостува празнината меѓу маркетиншката теорија и спроведувањето покажувајќи, чекор по чекор, како да развивате и како да спроведувате успешни маркетиншки стратегии со примена на адекватни тактики. Ставете ги концептите што ги научивте во воведните курсеви за маркетинг во акција со користење на единствениот модел на авторите – наречете ја стратегијата совпаѓање на стратегија/акција – од кој ќе научите како да определите точно кои тактики да ги примените во различни услови. Во ова издание е опширна ревизија во кое ќе ги откриете најновите практични примени за развивање стратегија, за процесот на маркетиншко планирање, за предизвиците на конкурентниот пазар, за организациската визија и за други критични аспекти од маркетингот на здравствена заштита и стратегиско планирање.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Маркетинг
Автор Стивен Хилстад, Ерик Берковиц
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници346

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.49 MB