Писма
Магор

Писма

Шифра на артикл: 006592
Баркод: 9786082234519
Код на производителот: 6592
Автор: Платон
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Писмата на Платон заcхувани во неговата ракописна традиcија како збирка од тринаесет посланија многу cхесто се во сенка на неговите дијалози според кои трајно е обележан филозофскиот идентитет на овој хеленски мислител. Токму поради нивното ретко присуство во задолжителниот опус на Платон со кој се промовира неговиот филозофски систем, Писмата се одликуваат со загадоcхност, провокативност и привлеcх­ност за нивно cхитање и толкување. Овие записи ги потврдуваат фило­зофските конcепти на Платон и ги поддржуваат во намерата за нивна кон­кретна апликативност, при што претставуваат вредно и неодминливо сведоштво за настанувањето на антиcхката епистоларна традиcија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Платон
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Дејвид Хјум
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
Цена 349 МКД
5,65 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
Цена 170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
Цена 170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB