Расправа за метафизика ; Монадологија
Магор

Расправа за метафизика ; Монадологија

Шифра на артикл: 006594
ISBN: 9789989851575
Код на производителот: 6594
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Расправа за метафизиката е кратко дело на франcускиот философ и математиcхар Готфрид Вилхелм Лајбниc каде авторот ги образложува своите гледишта за физиcхката материја, движењето и отпорот на телата, како и улогата на Бога во универзумот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Готфриг Вилхелм Лајбниц
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2002
Број на страници123

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Дејвид Хјум
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
349 МКД
5,65 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB