Прирачник по македонски јазик за 1 год средно стручно
Арс Ламина

Прирачник по македонски јазик за 1 год средно стручно

Шифра на артикл: 058190
ISBN: 9786082676531
Код на производителот: 58190
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој прирачник е наменет за проширување и продлабочување на знаењата за македонскиот стандарден јазик, како средство за комуникација, а воедно и применување на стекнатите знаења во соодветен јазичен контекст. Во него ќе наидете на мноштво информации што ќе ви помогнат да ги примените вештините за самостојна анализа и интерпретација на литературни дела од различни автори, епохи и правци. Содржините од прирачникот се целосно во согласнот со наставниот план и наставната програма по македонски јазик и литература за I година средно стручно образование, дадени од страна на Бирото за развој на образованието, давајќи им на учениците можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како иновативни, посветени и самоуверени, млади личности.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Останати стручни училишта
Автор Наташа Ацевска, Емилија Величкова
Издавач Арс Ламина
Училишна година Прва година
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници156

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.35 MB