Азбука - кутија
Едука Мак

Азбука - кутија

Шифра на артикл: 006800
Баркод: 9786084737643
Код на производителот: 6800
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дидактичка игра наменета за деца од 3 до 7 години. Целта е описменување низ игра по принципот „од полесно кон потешко“ и „од познато кон непознато“. Испишувањето на зборови е резултат на пронаоѓањето на две идентични сликички. Содржи 31 двострана картичка (поим / слика од тој поим), 54 двострани картички (поим и почетна голема буква / слика со големата буква и истата мала буква). Елементите се двострано каширани лепенки. Детето многу бргу ќе ја прифати самостојно играта, затоа што самата постапка е на негово ниво, многу едноставна. Од друга страна, вниманието ќе му го задржи новината што му е позната, а тоа е испишување збор. Детето ќе го разбере читањето дури тогаш кога ќе успее зборот да го подели на букви, што е обратна постапка од досега видените, ама затоа е значително поефикасен. Откако ќе ја сфати суштината на играта, детето со помош на картичките со букви ќе може да испишува зборови по свој избор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Почетно пишување, цртање и боење
Автор Драгана Крстиќ
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници31

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB