Како да воспитате прекрасни девојчиња
Икона

Како да воспитате прекрасни девојчиња

Шифра на артикл: 005961
ISBN: 9786082210261
Код на производителот: 5961
Достапно веднаш
0 МКД
549 МКД
549 МКД
8,88 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ИСПРАТЕТЕ ВО СВЕТОТ СИГУРНА И САКАНА МЛАДА ЖЕНА… Сакајќи да бидеме исти во воспитувањето на момчињата и девојчињата, можеби сме заборавиле да го испочитуваме она што е единствено за девојчињата, нивната посебна и поинаква природа. Оваа книга е преполна со совети кои ќе ви помогнат да го подобрите и разубавите животот со ќерката, да пронајдете начини да ја одржите комуникацијата и начини своите вредности да ги пренесете на следната генерација. Очекувајте го најдоброто од својата ќерка и дајте ѝ силна поддршка. Запознајте ги нејзините природни таленти и способности и имајте визија како сакате да изгледа кога ќе порасне – да поседува став, интегритет, топлина и да биде сигурна во себе. ШТО ИМ Е ПОТРЕБНО НА ДЕВОЈЧИЊАТА •Да ги воспитува некој кој многу ги сака • Да бидат дел од семејство полно со љубов • Родители со силна визија за тоа каква млада жена сакаат да пратат во светот • Многу топлина и забава, исто како и рутина и предвидливост
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Иан и Мери Грант
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB