Седумте духовни закони за успешно родителство
Издавачки центар ТРИ

Седумте духовни закони за успешно родителство

Шифра на артикл: 094120
ISBN: 9786082309545
Автор: Дипак Чопра
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
4,53 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Осмислениот живот ја открива смислата на животот. „Седумте духовни закони на успехот“ на Дипак Чопра со својата посебност и вистинитост им го просветли патот на многумина во светот. Овој мудар концепт на животот им го отвора патот на возрасните, па книгава што ја држите в раце е надополнување на безвременските совети што на родителите им помагаат да ги изведат своите деца на вистинскиот пат. Успехот зависи од она што сте и од она што го правите, вели овој светски признат доктор и писател, покажувајќи дека духовноста е темел на сите животни достигнувања. Чопра предлага начини на кои родителите можат да им помогнат на децата да ја впијат оваа мудрост уште од најрана возраст и нуди редовна дневна програма за целото семејство, проникната со практични духовни идеи и совети што поттикнуваат на размислување и на правилно постапување. Благодарение на оваа книга, родителите можат да ги научат своите деца да живеат на најприроден, хармоничен и креативен начин – и така да остварат вистинско изобилство низ целиот живот. „Идеите на Дипак Чопра за духовноста и воспитувањето на децата се оригинални, длабоки и фасцинантни.“ Бенџамин Спок или „Соработувај со својата судбина, не спротивставувај ѝ се, не попречувај ја. Дозволи ѝ да се исполни.“ Нисаргадата Махараџа
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Дипак Чопра
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници130

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Јеспер Јул
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB