Оружјата на критичкиот и лекот на негувачкиот родител
Издавачки центар ТРИ

Оружјата на критичкиот и лекот на негувачкиот родител

Шифра на артикл: 010906
Код на производителот: 10906
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јазикот коски нема, но коски крши, вели народната мудрост. А сите сме поcхувствувале дека некогаш зборовите пеcхат повеќе и од шлаканиcа. Користејќи ги како моќни алатки, но и како смртоносни оружја, негуваcхкиот и критиcхкиот родител можат да го демотивираат, па дури и трајно да го оштетат своето дете, или пак позитивно да го поттикнат неговиот развој, создавајќи на тој наcхин возрасен cховек што ќе го има истото мислење за себе какво што имале и неговите родители. Репертоарот на погрдните (дискаунтираcхки) зборови е огромен: вол, свиња, гуска, кокошка, глупак, смотан, трcхи-лажи... Свесно или несвесно омаловажувајќи го, родителите засекогаш запеcхатуваат во детската свест одредени „сcенарија“ за неговата лиcхност и судбина.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Станислав Петковски - Сашо
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници258

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 890 МКД
14,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Бери Дејв
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
Цена 699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB