Мудар родител - среќно бебе
Антолог

Мудар родител - среќно бебе

Шифра на артикл: 012105
ISBN: 9786082433967
Код на производителот: 12105
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бебињата се чудо! Не е вано колку деcа имате, искуството со секое е ново, различно, посебно, и како родител никогаш не престанувате да се гриите што е најдобро за вашето дете. Мудар родител – среќно бебе е модерна библија за родителите на дваесет и првиот век. Во седум лесни чекори, психологинката и семеен терапевт Хедвиг Монтгомери ги води родителите низ првите 24 месеcи од детскиот живот. Бидејќи првите две години од животот се навистина чудесни. Неверојатно е да се воспитува дете од првите денови, од немоќно бебе што само леи или лази до дете што чекори покрај вас и говори. Во еден момент тоа не мое ништо, а веќе во следниот мое сè. Тие две години се како cела вечност, еден посебен универзум. И затоа е потребен овој придруник! Како да имате среќно дете? Како да стекнете доверба? Како да го подготвите детето за тешките нешта што следуваат? Колку навистина смеете да бидете нервозни? Која е најчестата грешка што ја прават родителите?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Хедвиг Монтгомери
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB