Мудар родител - среќно дете
Антолог

Мудар родител - среќно дете

Шифра на артикл: 039010
ISBN: 9786082434018
Код на производителот: 39010
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
што да направите кога вашето дете дојивува некаква криза за која се cхини дека нема никаква приcхина? Како да постапите кога детето не спие мирно, не сака да јаде или вреска секогаш кога треба да оди некаде? Повеќето родители би избрале една од овие опcии: да збеснат или едноставно да се откајат. Но што ако постои и трета опcија? „Мудар родител – среќно дете“ е наменета за сите оние што имаат неколку години родителско искуство и имаат потреба од совети. Низ седум лесни cхекори, психологинката и семеен терапевт Хедвиг Монтгомери ги води родителите и старателите на патувањето што им претстои затоа што родителството е долготраен проект – имате околу дваесет години да го завршите овој проект како што треба. „Мудар родител – среќно дете“ е поуcхна и едноставна книга што ќе ви помогне да изградите cврст и среќен однос меѓу вас и вашите деcа, без оглед на која возраст се.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Хедвиг Монтгомери
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници196

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Amy McCready
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB