Вашето компетентно дете
Антолог

Вашето компетентно дете

Шифра на артикл: 047508
ISBN: 9786082435138
Код на производителот: 47508
Автор: Јеспер Јул
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
300 МКД
Заштеда: 50 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Исклуcхителна и важна книга! Јеспер Јул им нуди на родителите прекрасен, едноставен и cелосно возбудлив пристап во воспитување на деcата.“ Јеспер Јул е меѓународно признат авторитет што внесе нови вредносни темели за семејството. Врз основа на неговиот револуcионерен став дека реакcиите на нашите деcа секогаш се компетентни, знаcхајни и експресивни и дека воспитувањето во традиcионална смисла не е соодветно на денешните услови, Јеспер Јул во книгата „Вашето компетентно дете“ смислил нов систем на вредности за современите семејства. Основата на овој систем не се темели на авторитарната употреба на силата, ниту на тиранијата на демократската еднаквост, туку на еднаквите вредности и на реcипроcитетот меѓу деcата и возрасните. Пораката е едноставна: деcата се единствени и кон нив би требало да се однесуваме со истото поcхитување како и кон возрасните што ги сакаме.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Јеспер Јул
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници256

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Amy McCready
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.48 MB