Менталниот склоп на детето : дванаесет револуционерни стратегии за нега на развојот на детскиот ум
Антолог

Менталниот склоп на детето : дванаесет револуционерни стратегии за нега на развојот на детскиот ум

Шифра на артикл: 049400
ISBN: 9786082435367
Код на производителот: 49400
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа научно поткрепена, но истовремено и мошне практична книга, Даниел Џ. Сигел и Тина Пејн Брајсон ни нудат револуционерен пристап кон воспитувањето деца придружен со дванаесет стратегии што помагаат за здрав развој на детскиот мозок, а со тоа и поспокојни и посреќни деца. Како што објаснуваат авторите, „горниот мозок“, кој донесува одлуки и е одговорен за емоциите, е „во изградба“ сè до средината на дваесеттите години од животот, а особено кај малите деца, токму десната страна на мозокот и емоциите доминираат врз логиката на левата страна. Затоа не е ни чудно што децата приредуваат тантруми, се расправаат едни со други или молчат намуртени. Преку примената на овие откритија во секојдневното родителство, можете да ги претворите испадите, расправиите или стравовите во можност за интеграција на мозокот на вашето дете и негов растеж. Во книгава ќе најдете и стратегии соодветни за возраста на детето, кои ќе ви помогнат при справување со секојдневните борби и предизвици, како и
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Даниел Џ. Сигел, Тина Пејн Брајсон
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Јеспер Јул
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB