Пресврт во аутизмот : прирачник за родители на дечиња со рани знаци на аутизам
Икона

Пресврт во аутизмот : прирачник за родители на дечиња со рани знаци на аутизам

Шифра на артикл: 052109
Код на производителот: 52109
Достапно веднаш
0 МКД
599 МКД
599 МКД
9,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
* Раните знаци на аутизам се итни – Па зошто чекаме? * Лесна проценка за откривање на вашата појдовна точка * Развијте вештини за игра и социјализација Оваа книга го промени животот на многу семејства ширум светот. Таа е практичен водич за родители и професионалци за откривање рани знаци на аутизам. Потоа во неа преку јасни чекори, родителите и професионалците ќе откријат како да им помогнат на децата да го подобрат говорот, вештините за грижа за себе и за социјализација, истовремено намалувајќи го проблематичното однесување. Ова е задолжителна литература за секој родител кој е загрижен за развојните задоцнувања кај своето дете. Книгата ќе ви помогне да ги видите знаците во најраните критични стадиуми и да продолжите со самодоверба да му помагате на своето дете. Дури и ако вашето дете не е на спектарот, чекорите на Мери, кои се лесни за следење, ќе ви ја продлабочат врската со него. Мери Линч Барбера доктор на науки (PhD), регистрирана медицинска сестра (RN), сертифиц
Карактеристика Вредност
Kатегорија Родителство
Автор Мери Линч Барбера
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници259

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 890 МКД
14,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Бери Дејв
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ben Brooks
Цена 699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB