Бела како снег
Бата Прес

Бела како снег

Шифра на артикл: 001164
Код на производителот: 1164
Автор: Сала Симука
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Седумнаесетгодишната Лумики Андерсон се најде на улиците во Прага, во потрага по долго посакуваниот мир далеку од лјубопитните очи, семејните тајни и од суровиот господар на поџемјето. Меѓутоа, брзо по доаѓањето, ја запознава младата и преплашжената девојка Ленка, која тврди дека е нејзина одамна изгубена сестра. Лумики ќе се вплетка во неверојатна и несфатлива игра на медиумските манипулации и на верскиот култ Бела фамилија, кој е поопасен отколку што некогаш можеше да замисли. И додека полека ја открива вистината, жживотот на Лумики повторно ќе се најде во смртна опасност и овој пат сфаќа дека мора да побара помош за да побегне од прогонителите, да го спаси својот и жживотот на Ленка и да ги разоткрие грозоморните тајни што ги крие добро организираната верска секта... Сала Симука (1981) е финска авторка на романи за млади. Студирала нордиска филологија и книжевност, креативно пишување и родови студии на Универзитетот во Турк.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Сала Симука
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB