Роза за балерината
Сакам Книги

Роза за балерината

Шифра на артикл: 002710
ISBN: 9786086523473
Код на производителот: 2710
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Верувате ли во лјубов на прв поглед која трае цел жживот? Верувате ли во пасија која ве крева на нозе и тогаш кога жживотот со сета сила зема замав за да ве турне на земја? Роза за балерината е книга која ќе ве внесе во неколку туѓи, тажни и поврзани жживоти. Стилот на пишување во кој е избегнато стандардното раскажување и дејствијата се расплетуваат во форма на писма, мејлови, четувања преку интернет итн., ве тера да се почувствувате како навистина да читате нечии писма, како да чепкате во туѓо сандаче со мејлови и како вистински да сте инволвирани во сите настани. Приказната започнува со првиот училишен ден на Дјес и Мелинда, а од тој ден започнува и нивното неверојатно пријателство, поврзаност и лјубов. Две мали деца со големи срца и амбиции…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Лурлин Мекдениел
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници190

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB