Софи и Картер
Сакам Книги

Софи и Картер

Шифра на артикл: 002712
ISBN: 9786084672463
Код на производителот: 2712
Автор: Челзи Фајн
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Картер има тежок жживот, тој е оптоварен со проблемите кои ги има дома и дава сè од себе за да ја издржува својата умоболна мајка. Неговиот насилен татко им ги има уништено жживотите на двајцата, па тој се обидува да ги врати во нормала, барем колку што е можно. Неговата сосетка Софи, од друга страна, е оставена сама да се грижи за своите помали браќа и сестри, бидејќи нивната мајка зависник никогаш не е дома. Единствжената работа што им дава сила за да го пребродат секој тежок ден е сознанието дека се имаат еден со друг и утехата која ја наоѓаат во заедничкото седење на нишалката пред куќата на Софи – нешто што го прават секоја вечер и што за нив претставува привремено бегство од реалноста. Но и покрај тоа што тие се само пријатели, Софи е лудо влјубена во Картер, единствениот кој вистински ја познава, а и Картер не е рамнодушен на својата силна, добра и независна сосетка. Меѓутоа, нивните жживоти доаѓаат до пресвртни точки кои ќе сменат буквално сè.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Челзи Фајн
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB