Сите светли точки
Арс Ламина

Сите светли точки

Шифра на артикл: 003497
ISBN: 9786082473888
Код на производителот: 3497
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Теодор Финч е опседнат со смртта. Секој ден смислува нови начини на кои би можел да се убие, но исто така секој ден истражува и успева да најде нешто што ќе го задржи овде, буден и жив. Вајолет Марки живее за иднината, броејќи ги деновите до матура, кога конечно ќе може да побегне подалеку од малечкото гратче во Индијана и болката што ја измачува по смртта на сестра ѝ. Кога Финч и Вајолет ќе се сретнат на врвот на училишната камбанарија – шест ката од земјата, нејасно е кој кого спасува. Финч само со Вајолет може да биде таков каков што навистина е, а Вајолет само со Финч заборава на броењето денови и почнува да ги живее. Но, како што светот на Вајолет расте и се шири, светот на Финч почнува да се смалува и да станува потесен...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Џенифер Нивен
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB