Живот за живот
Сакам Книги

Живот за живот

Шифра на артикл: 004882
ISBN: 9786084672197
Код на производителот: 4882
Автор: Сара Зар
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Џил МекСвини посакува само се да може да се врати во нормална состојба. Но по смртта на татко и, нејзиното огледало, човекот кој цел жживот ја учел како да биде подобра личност, таа повеќе нема желба за ништо и едноставно се оддалечува од сите кои сакаат да и помогнат: нејзиното момче, нејзините пријатели, нејзината мајка... И сега, кога мајка и одлучува да посвои бебе, таа се чувствува гневно поради обидот еден жживот да се замени со друг, бидејќи, се разбира, никој и ништо не би можел да го замени татко и - сонцето на нејзиниот жживот. Гневна на жживотот, намуртена, заворена и цинична, иако сите овие звучат како негативни карактеристики, Џил е лик кој ќќе ви прирасне за срце и чија болка ќе ја разберете и почувствувате. Менди Калиновски знае како е да пораснеш без никој да те сака, со мајка која никогаш не сакала да има дете. Па кога останува трудна, таа е сигурна во една работа, дека сака подобар жживот за своето дете.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Сара Зар
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници288

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.18 MB