Малечката Кираз
Бата Прес

Малечката Кираз

Шифра на артикл: 004971
ISBN: 9786082530567
Код на производителот: 4971
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кираз, е една млада девојка, која не го сакаше начинот на жживот што го водеше нејзиното семејство и чии очи беа вперени високо нагоре. Таа е во постојан социјален, културен и душевен конфликт со нејзината околина. Уште од детството, цело време сонува да се качи на повисока класа во општеството. Како да не е тоа доволно, таа се наоѓа во една ненаситна љубовна авантура, испреплетена со возбуда, радост, лага и страв...Драги млади, дали би сакале да ја придружувате Кираз, заробена во своите страсти, како испробува интересни начини на жживот во различни сегменти на општеството, набљудува разноразни типови на луѓе, накратко се обидува да се ослободи и со ширум раширени крила да полета во височините?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Ѓултен Даиоглу
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници255

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB