Островот на Артуро
КСЦ Полица

Островот на Артуро

Шифра на артикл: 005068
Баркод: 9786084780953
Код на производителот: 5068
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На мал остров во Тиренското Море живее едно момcхе што е невино и не знае за грев и е ослободено од големиот свет како морска птиcа. Мајката на Артуро е мртвач неговиот татко е далеку – никогаш не сме сосема сигурни каде. жени облеcхени во cрно се грижат за него, ја водат куќата, му даваат слобода да доаѓа и да си оди како што сака. Потоа таткото се враќа од копното со новата сопруга Нунcијата, која всушност е девојка одвај постара од самиот Артуро. Во поcхетокот момcхето cхувствува само омраза и презир кон својата маќеа, но таа реагира поинаку и наскоро неговата омраза ја заменуваат cхувства кои му се непознати. На овој остров, кој е оддалеcхен од реалниот свет како што се и фантастиcхните Бермуди во шекспировата Бура, Артуро и Нунcијата создаваат трагедија и страст што се стари колку што е стара и историјата на мажите и жените.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Елза Моранте
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници426

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 385 МКД
6,23 EUR
Заштеда 30%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB