Прекорот на кикотливците
Издавачки центар ТРИ

Прекорот на кикотливците

Шифра на артикл: 008751
ISBN: 9786082306605
Код на производителот: 8751
Автор: Роди Дојл
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Малите Кикотливcи си ја знаат работата. Кога возрасните се лоши кон деcата – ги бркаат в соба под казна без вечера или ги тераат да носат некоја облека што ја мразат – тие не дозволуваат тоа да помине неказнето. Прават сè возрасните намќори да згазнат кучешко лајно... Ако треба и десетпати – сè додека не почнат да се однесуваат убаво со деcата. Тоа се вика прекорот на Кикотливcите. Но овој пат Кикотливcите грешат! :ичко Мек за влакно ќе стапне на лајно – и тоа незаслуено! Се вклучува алармот и Ровер, песот што зборува, ќерката гугалче Кејла и другите членови на семејството тргнуваат во мисија да го спасат чичко Мек од смрдливата беља. (Ви се чини глупаво? Па да, но и смешно, непредвидливо и покакано!) „Досетлив, прониклив, смислен, бесмислен, мудар, забавен, лукав, улав. Роман што ќе ве изнасмее на сет глас, ќе ве изнасмее во себе. Заразна смеа за лај-погоди-но.“ Њујорк тајмс
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Роди Дојл
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници105

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Lois Lowry
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB