Единственото сеќавање на Флора Бенкс
Бата Прес

Единственото сеќавање на Флора Бенкс

Шифра на артикл: 012071
ISBN: 9786082531137
Код на производителот: 12071
Автор: Емили Бар
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ја гледам раката. Не неа пишува: ФЛОРА. Биди храбра.“ Десет години имав кога се промени сè.. Осум години ми ваи пасошот. шест луЌе ме бараат на студот. :етири години имав кога ја запознав најдобрата другарка. Едно сеќавање е сè што имам. возбудлива, непредвидлива, уникатна, трогателна, охрабрувачка... Книга што нема да ја заборавите никогаш! Флора Бенкс има седумнаесет години и има амнезија. Сè што ѝ се случува, многу брзо го заборава. Постојано се обидува да се сети на минатото. ѓивее сега и тука. Но, една вечер ќе го бакне Дрејк и ќе се промени сè. Се сеќава на тој бакне. Тоа е првото сеќавање што успеа да го зачува од својата десетта година. Но, Дрејк отиде на Северниот пол, на Арктикот. е успее ли да го пронајде? е ѝ помогне ли тој да си го врати памтењето? е успее ли љубовта да ја победи амнезијата? Не ѝ преостанува ништо друго освен да се обиде. Мора да го пронајде, без оглед на сè! Мора да биде похрабра и порешителна!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Емили Бар
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници278

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB