Фудбалски сон
Бата Прес

Фудбалски сон

Шифра на артикл: 057909
ISBN: 9786082532240
Код на производителот: 57909
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е книга за фудбалот во која при читањето ќе уживаат дури и оние што не сакаат спорт. Се чини невозможно, но не е. Фудбалерите Рахман, Тигани и Хенри имаат талент, што значи некаква шанса да избегаат од големата сиромаштија во нивното село во Африка. Нивниот тренер има контакти во фудбалски клуб во градот и ќе ангажира скаут да дојде и да види колку вешто тие можат да ја шутираат и водат рачно изработената топка по прашината. Конечно, кога тие тројца ќе имаат шанса да заиграат на вистински фудбалски терен во градот, забавата завршува. Тренинзите се исцрпувачки, игрите напорни, а забранетите задоволства на градот примамливи. Наскоро Хенри и Тигани ќе мораат да се вратат дома, а само Рахман ќе ја има потребната сила на карактерот за да се пробие. По трансферот во Холандија, кога Рахман ќе се врати во селото, носејќи кул патики и нови алишта, ќе сфати дека никој повеќе не го гледа како Рахман туку се фокусираат на неговите пари и неговиот успех.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Линеке Дајкзул
Издавач Бата Прес
Боја Мултиколор
Димензија A5
Возраст 10+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници301

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB