Што сонуваше Дедо Мраз?
Арс Ламина

Што сонуваше Дедо Мраз?

Шифра на артикл: 001946
ISBN: 9786082299686
Код на производителот: 1946
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Се ближи Нова година, но нешто необично се случува. Во сандачето на Дедо Мраз пристигнаа едвај неколку писма. Поштарот доаѓа ретко, а и на имејл се појави само една порака. Само една?! Да, само една, и тоа крајно вознемирувачка. „Скандалозно!“ ќе извика Дедо Мраз, откако ќе ја прочита пораката. А потоа следува една волшебна, и смешна и тажна, и возбудлива и опасна, авантура, што ќе го одведе Дедо Мраз во Земјата на соништата, а дјудјињата Лутко, Буцко и Спанко ќе пропатуваат половина Земјина топка и назад... и сето тоа во само една единствена ноќ! “што сонуваше Дедо Мраз“ е роман за деца и за сите што сакаат да сонуваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Билјана С. Црвенковска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB