Кога светот беше млад
Арс Ламина

Кога светот беше млад

Шифра на артикл: 003431
ISBN: 9786082476117
Код на производителот: 3431
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јирг шубигер (Јüрг Счубигер, 14 октомври 1936 – 15септември 2014) е швајцарски психотерапевт и автор на книги за деца. Добитник е на Германската награда за литература за млади (Деутсчер Југендлитературпреис) во 1996 година за Кога светот беше млад (Алс дие Њелт ноч јунг њар, 1996). Кога светот беше млад е збирка на крајно оригинални бајковито-филозофски приказни што со својата слоевитост и духовитост ги анимираат и децата и возрасните. Во овие приказни, секојдневните предмети, растенијата и жживотните се здобиваат со сосема нови значења, надминувајќи ја границата во светот на фан-тастичното и менувајќи го нашиот светоглед. Полни со непостојни нешта и невозможни заплети, духовитите приказни на шубигер постојано го изненадуваат и го замислуваат читателот. Бидејќи, кога светот беше млад, градовите патуваа, камилите зборуваа, џвездите се влјубуваа во луѓето и се спуштаа од небото долу на земјата...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Јирг Шубигер
Издавач Арс Ламина
Училишна година Девето одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници184

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB