Главниот куклар
Арс Ламина

Главниот куклар

Шифра на артикл: 003432
ISBN: 9786082476087
Код на производителот: 3432
Достапно веднаш
0 МКД
229 МКД
229 МКД
3,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кој е човекот познат како Сабуро, таинствениот бандит кој ги ограбува богатите и им помага на сиромашните? И која е неговата врска со Јошида, грубиот и темпераментен господар на најпознатиот куклен театар во феудална Јапонија? Младиот Дјиро, чирак кај Јошида, е решен да дознае, дури и по цена на сопствениот жживот. Во меѓувреме, Дјиро се посветува да го изучи кукларството. Кинши, синот на главниот куклар, го подучува. Кога неговиот спокоен жживот во театарот ќе го нарушат банди на гладни, разбунтувани селани, Дјиро станува свесен дека постојат и поважни одговорности од неговата вештина. Додека смислува како да му помогне на другар му Кинши и како да си ги пронајде родителите, Дјиро наидува на една опасна и моќна тајна… Главниот куклар е наградена со наградата Национална книга за детска литература во САД, а ја носи и титулата „Истакната книга“ според Американското библиотекарско друштво.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Кетрин Патерсон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB