Човекот од другата страна
Арс Ламина

Човекот од другата страна

Шифра на артикл: 003433
ISBN: 9786082476940
Код на производителот: 3433
Автор: Ури Орлев
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Марек е дете од католичко семејство, кој има задача да му помага на својот очув при шверцувањето храна и оружје за Евреите во варшавското гето – за пари. Одгледан како католик, Марек расте во антисемитско опкружување, сè додека, еден ден, откако ќе им се придружи на другарите во ограбувањето на едно младо еврејско момче, не дознае од мајка си за своето еврејско потекло. Од тој миг Марек се наоѓа пред нови искушенија, а со тоа и се соочува со голема опасност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Ури Орлев
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB