Загадочни приказни 2
Арс Ламина

Загадочни приказни 2

Шифра на артикл: 004998
ISBN: 9786082591001
Код на производителот: 4998
Достапно веднаш
0 МКД
240 МКД
240 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Еве книга за деца кои сакаат предизвици и загатки! Кој сака приказни, ќе ужива во нив, но секоја поставува не баш лесна задача - решавање на логичка загатка врзана за случките од една необична траперска населба. Неретко ќе биде потребна помош од постарите, бидејќи оваа книга, најблаго кажано, не ги потценува децата... Авторот на Загадочни приказни е задолжен за тестирањата на Менса во Србија и е еден од најуспешните решавачи на Ај-ќу Џ-тестот во светот. Награда НЕВЕН за најдобра книга за деца и млади од областа на популарната наука + награда од детското жири на ДОСИТЕЕВО ПЕРО.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Урош Петровиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници80

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB