Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2
Арс Ламина

Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња 2

Шифра на артикл: 006558
ISBN: 9786082593432
Код на производителот: 6558
Достапно веднаш
0 МКД
790 МКД
790 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа неверојатна книга им покажува на девојcхињата дека можат да бидат сè што сакаат.“ – Мелинда Гејтс Продолжението на сензаcионалниот бестселер на „њујорк тајмс“ ги инспирира девојcхињата низ cелиот свет повеќе да сонуваат, повисоко да cелат и посилно да се борат. „Приказни за добра ноќ за бунтовни девојcхиња 2“ е cелосно нова колекcија од сто приказни за добра ноќ што слават извонредни жени, од Нефертити до Бијонсе, од Розалинд Френклин до Дј. К. Роулинг. Кралиcи и активистки, балерини и правниcи, пирати и компјутерски науcхниcи, астронаути и изумители – cхудесна книга што дава cхувство дека сè е можно. „’Приказни за добра ноќ за бунтовни девојcхиња‘ повторно со нас!“ – Ејми Полерс Смарт Грлс „Суштинско cхетиво за девојcхиња, а и за момcхињач на деcата што ќе ја cхитаат оваа книга пред спиење им се гарантираат големи и инспиративни соништа.“ – Фиона Ноубл, „Гардијан“ „Се cхини заспивањето никогаш не било подобро.“ – Тејлор Питман
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Елена Фавили, Франческа Кавало
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.21 MB