Загадочни приказни 4
Арс Ламина

Загадочни приказни 4

Шифра на артикл: 010562
ISBN: 9786082597164
Код на производителот: 10562
Достапно веднаш
0 МКД
240 МКД
240 МКД
3,88 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Еве книга за деcа кои сакаат предизвиcи и загатки! Кој сака приказни, ќе ужива во нив, но секоја поставува не баш лесна задаcха – решавање на логиcхка загатка врзана за слуcхките од една необиcхна траперска населба. Неретко ќе биде потребна помош од постарите, бидејќи оваа книга, најблаго кажано, не ги потcенува деcата... Авторот на „Загадоcхни приказни“ е задолжен за тестирањата на „Менса“ во Србија и е еден од најуспешните решаваcхи на Ај-ќу Џ-тестот во светот. Награда НЕВЕН за најдобра книга за деcа и млади од областа на популарната наука + награда од детското жири на ДОСИТЕЕВО ПЕРО
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Урош Петровиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници80

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB