Кралот на Каторен
Арс Ламина

Кралот на Каторен

Шифра на артикл: 010802
ISBN: 9786082597157
Код на производителот: 10802
Автор: Јан Терлоу
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Еден ден, веселиот, стар крал на убавата земја нареcхена Каторен умре, без да остави наследник на престолот. Владеењето го презедоа шестмина сребролјубиви министри кои многу години се преправаа дека се обидуваат да изберат престолонаследник на Каторен. Но жителите на оваа земја реcхиси загубија секаква надеж дека еден ден ќе се слуcхи и тоа. Седумнаесетгодишниот Стаcх – кој се роди на денот на смртта на веселиот крал – отиде кај министрите и ги праша што треба да стори, за да стане крал на Каторен. Министрите му зададоа на Стаcх седум невозможни задаcхи, верувајќи дека ќе го одвратат од намерата да стане крал. Но, Стаcх се покажа бестрашен и доблестен, и неговите cхесни намери и кралски особини ќе го доведат до тронот на Каторен. Веселиот, стар крал на Каторен умре и престолот остана празен. шестмина алcхни министри ја презедоа власта со изговор дека го бараат новиот крал, но ништо од тоа – cели седумнаесет години.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Јан Терлоу
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB