За секоја буква приказна
Арс Ламина

За секоја буква приказна

Шифра на артикл: 037270
ISBN: 9786082598109
Код на производителот: 37270
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказнарот напишал 31 приказна – за секоја буква од македонската азбука по една. Во секоја приказна има многууу зборови што почнуваат на буквата за која ни раскаува приказнарот. :итајќи за авантурите на едно чудо необични јунаcи, ние всушност учиме да ги препознаваме буквите и да ги изговараме правилно. Оваа сликовниcа мое да се користи како дополнување (еден вид вебанка) на книгата „Изградување на изговорот, говорот и јазикот кај деcата и возрасните“ од Јордан Јорданоски и Владо Димовски, но и независно во фазата на описменување на деcата. Прирачникот „Изградување на изговорот, говорот и јазикот кај деcата и возрасните“ е достапен тука: хттпс://њњњ.литература.мк/БоокДетаилс.аспx?Пр=14360
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Владо Димовски
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници156

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.18 MB