Окото на волкот
Арс Ламина

Окото на волкот

Шифра на артикл: 041146
ISBN: 9786082599120
Код на производителот: 41146
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Волкот изгубил речиси сè на патот до зоолошката градина, вклучувајќи едно око и неговата сакана глутница. И момчето, исто така, изгубило многу и видело секакви лоши нешта. Тие се гледаат око в око, секој на спротивната страна од кафезот и лека-полека ги споделуваат своите необични животни приказни... Во зоолошка градина, се среќаваат еден стар волк и едно африканско дете. Нивните очи ги раскажуваат нивните животни приказни. За волкот, тоа е Алјаска и дивиот живот под закана на човекот, за момчето, тоа е гладот во Африка и умешноста за опстанок... „Окото на волкот“ е необична и прекрасна приказна за пријателството и за преживувањето...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Даниел Пенак, Жак Ферандес
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB