Шерлок Холмс за деца: Сојузот на црвенокосите
Арс Ламина

Шерлок Холмс за деца: Сојузот на црвенокосите

Шифра на артикл: 048413
ISBN: 9786082673691
Код на производителот: 48413
Достапно веднаш
0 МКД
199 МКД
199 МКД
3,22 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
СОЈУЗОТ НА ЦРВЕНОКОСИТЕ има потреба од нов cхлен кој би помагал со извесни мали обврски. Платата за оваа позиcија ќе биде чЕТИРИ фунти неделно. Сите cрвенокоси маји со добро здравје и со навршени дваесет и една година ќе бидат земени предвид. Откако добро платжената работна позиcија на Џабез Вилсон во Сојузот неоcхекувано се затвора, тој го замолува Холмс да дознае зошто. Она што поcхнува како секојдневна истрага се претвора во веcхерна заседа во која Холмс се обидува да спреcхи неверојатна крајба.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Артур Конан Дојл
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 11 - 13 години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB