Исидора Мун и ѕвездата паѓалка
Арс Ламина

Исидора Мун и ѕвездата паѓалка

Шифра на артикл: 052161
ISBN: 9786082675268
Код на производителот: 52161
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква. Мајка ù е самовила, татко ù е вампир, а таа е по малку од двете. Исидора учи за вселената на училиште. Една ноќ здогледува ѕвезда паѓалка што паѓа од небото и запознава нова светлечка другарка. Таа се вика Нова и не требалo да падне на Земјата. Што е уште полошо, го загубила своето месечево мачорче Плутон! Може ли Исидора да ù помогне на Нова да го најде загубеното мачорче пред да се врати дома?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Хариет Мункастер
Издавач Арс Ламина
Возраст 7 - 11 години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници128

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB