Хити, нејзините први сто години

Хити, нејзините први сто години

Шифра на артикл: 094241
ISBN: 9786082014814
Автор: Рејчел Филд
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Патувајте низ светот низ очите на една кукла. Наративот во оваа неверојатна приказна е проследен низ очите на малата кукла по име Хити во текот на нејзиниот стогодишен живот. Но, што се сто години за една кукла? Како што се развива приказната, Хити поминува низ многу раце и различни сопственици, а нејзините мемоари кои, покрај тоа што се полни со највозбудливите доживувања на копно и на море, исто така, ја откриваат нејзината прекрасна личност. Вистинско задоволство за сите кои сакаат да патуваат низ светот заедно со една кукла со голем шарм и карактер, која е сè, само не обична кукла. Откријте зошто и уживајте со авантурите на Хити!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Рејчел Филд
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници196
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB