Дашењка или животот на едно кученце

Дашењка или животот на едно кученце

Шифра на артикл: 094258
ISBN: 9786082015057
Автор: Карел Чапек
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дашењка или животот на едно кученце е книга за деца која раскажува за раѓањето и растењето на едно кученце. Во форма на дневник, книгата е проследена со бајките што му ги раскажувал Чапек на своето кученце додека се обидувал да го натера да седи мирно за да го фотографира. Ова е топла книга, полна со љубов кон кучињата. Одлична, духовита, забавна и едукативна, и за децата и за возрасните. Моралната и едукативната мисија на оваа книга е јасна – има своја улога во едукација на децата за љубовта кон животните.А тие ги сакаат животните, па затоа сме сигурни дека ова ќе биде нивната омилена книга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Карел Чапек
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници102
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB