Прирачник за солиден живот
Арс Ламина

Прирачник за солиден живот

Шифра на артикл: 096041
ISBN: 9786082679013
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Помеѓу новата адреса на тато и старата адреса на мама стоеја три автобуски станици, два семафора, еден киоск, една трафостаница, пошта, црква и книжарница. Ако спиеше кај тато, нотите за гитара остануваа кај мама, а кога мама го водеше на тренинг, опремата му беше кај тато. Никако да си биде се на своето место. Ако тие тројцата мораа да се навикнат, топката, дуксерот со качулка, клучевите, чистите чорапи, го одбиваа тоа. Не им можеш ништо, и точка! „Прирачник за солиден живот“ е добитник на наградата на „Политикин Забавник“ - најдобра книга за деца и млади напишана на српски јазик, за 2022 година. Книжевниот првенец на Оливера Зуловиќ е приказна за нежното пријателство помеѓу Љубица и Љубо и за нивната авантура со заеднички сили да ги преживеат, но и да ги поправат неубавите нешта во животот. Оваа топла книга пишувана низ призма на дете е наменета и за возрасните и за оние што се уште не станале тоа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Оливера Зуловиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници158

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB