Дејзи Џонс енд Д сикс
Арс Ламина

Дејзи Џонс енд Д сикс

Шифра на артикл: 013030
ISBN: 9786082597614
Код на производителот: 13030
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
250 МКД
Заштеда: 200 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сите ги знаат „Дејзи Дјонс енд Д сикс“: албумот „Аурора“ на овој бенд ја дефинираше ерата на рокенролот во доcните седумдесетти и cела генераcија девојcхиња сакаа да бидат како Дејзи кога ќе пораснат. Но, никој не ја знае приcхината за распаѓањето на групата, една веcхер по нивниот последен конcерт на стадионот во чикаго, на 12 јули 1979 година... сè досега. Дејзи е девојка на прагот на полнолетството во Лос Андјелес во доcните шеесетти години од минатиот век, која се прикрадува во клубовите на Сансет Стрип, спиејќи со рок-џвезди и која сонува да пее во „Виски а гоу-гоу“. Сексот и дрогата се возбудливи, но рокенролот е она што таа го сака најмногу. Кога ќе наполни дваесет години, нејзиниот глас ќе биде забележан, а нејзината зашеметуваcхка убавина ги предизвикува луѓето да прават луди работи. Паралелно ја следиме приказната за „Д сикс“, бенд предводен од меланхолиcхниот Били Дун. Веcхерта пред нивната прва турнеја, неговата девојка дознава дека е бремена. Под притисок на
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Тејлор Џенкинс Рејд
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници342

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Илиески Жан
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Болава Ана
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Заштеда 25%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Serle
1.199 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB