Мојата љубов Никола Тесла
Икона

Мојата љубов Никола Тесла

Шифра на артикл: 049546
Баркод: 9786084993124
Код на производителот: 49546
Достапно веднаш
0 МКД
449 МКД
449 МКД
7,27 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказна за Кетрин Мекмехон Џонсон, приказна за страната на Никола Тесла која помалку ја знаеме. Кетрин Џонсон и Никола Тесла се запознале во времето на неговата голема научна слава. Како најдобар пријател на нејзиниот сопруг Роберт, Тесла бил добредојден гостин во домот на Џонсон. Бројни детали за оваа необична, платонска љубов се спомнати во дневниците на Кетрин, а прикажан е и процутот на единствената, искрена наклонетост и зајакнување на нивното блиското пријателство. Од нејзина перспектива се гледа и енергичниот, вжештен развој на Њујорк и Америка во тоа време. Овој интимен есеј е полн со фасцинантни податоци и вредни описи кои на сосем поинаков начин го осветлуваат ликот, работата и приватниот живот на Никола Тесла, еден од најмистериозните и најзначајните научници на сите времиња.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Ана Атанасовиќ
Издавач Икона
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници265
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аби Хименез
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Colleen Hoover
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лиса Џул
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB