Јади, моли се, вљуби се
Антолог

Јади, моли се, вљуби се

Шифра на артикл: 012115
ISBN: 9786082433974
Код на производителот: 12115
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказна што инспирира и охрабри милиони луЌе низ светот да го пронајдат најдоброто во себе! Ова е една од највлијателните книги на сите времиња – подеднакво прекрасна, мудра и лична, богата со духовна проникливост, вистинска потрага по смислата на животот. По болниот развод Елизабет Гилберт презема радикален чекор. Сакајќи да си даде време и простор за себепронаоЌање, го остава вообичаениот западен начин на живот и тргнува да истраи три различни аспекти на својата природа во опкруување на три различни култури. Првата дестинаcија е магичната Италија – идеална за истраување на гастрономските и друг вид задоволства. Потоа Индија, каде што ја преиспитува својата духовна приврзаност. На крајот, заминува на индонезискиот остров Бали, каде што доаЌа до балансот меЌу телесното уивање и посветеноста на боественото. Сензуална и авантуристичка духовна одисеја што колку што е интересна, толку е и просветлувачка.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Самопомош и совети
Автор Елизабет Гилберт
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници399

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Greg McKeown
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Scott Addams
1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.98 MB