Неверојатната приказна за џиновската круша

Неверојатната приказна за џиновската круша

Шифра на артикл: 008095
ISBN: 9786082433370
Код на производителот: 8095
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Животот си тече мирно како река, сè додека Мичо и Себастијан, наместо риба, не уловат порака во шише со своите трски за риболов. Дали писмото навистина е од Еремија, градоначалникот на Сончев Град, кого никој го нема видено веќе cела година? Постои ли Мистериозниот Остров? Како да се заобиколат намуртените пирати, Страшниот Морски Змеј и Катран Црното Море? И ништо помалку важно: што ќе се случи доколку го насадат семето што стигнало заедно со писмото во шише? Одговорите ќе ги најдете во оваа возбудлива и бајковидна сликовница-роман за деца од сите возрасти.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Јакоб Мартин Стрид
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2019
Број на страници108

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB